Reklama

Pod patronatem medialnym „Niedzieli”

Sukces Nocy Kościołów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dolny Śląsk/Czechy. Zakończyła się trzecia edycja Nocy Kościołów - Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa, organizowana przez Katolickie Radio Rodzina. Szacuje się, że w wydarzeniu wzięło udział ponad 30 tys. osób. Od 24 do 26 czerwca wierni mogli uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, wykładach, koncertach, adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi świętej w Strefie Full Miłosierdzia oraz zwiedzaniu zabytków. Noce Kościołów 2011 rozpoczęły się w liturgiczne wspomnienie św. Jana Chrzciciela, które jest jednocześnie patronalnym świętem Wrocławia. Tego dnia, podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz, modlono się w intencji miasta i jego mieszkańców. Swoje drzwi w tych dniach otworzyły jednak nie tylko świątynie Wrocławia, lecz także Świdnicy, Kłodzka, Oleśnicy, Henrykowa, Wałbrzycha, Brzegu Dolnego i Kudowy Czermnej. W organizację tegorocznej edycji imprezy włączyły się także dwie parafie czeskie: Javornik i Police nad Metuji. Największym zainteresowaniem uczestników Nocy Kościołów cieszyły się w tym roku spotkania z ks. Johnem Bashobora, charyzmatykiem z Ugandy, bp. Edwardem Hiiboro Kussala z Sudanu oraz Janem Pospieszalskim. Inne ze spotkań poruszały m.in. tematykę Kresów, wartości chrześcijańskich, przyszłości Europy i sztuki pisania ikon. Przez wzgląd na beatyfikację Jana Pawła II sporo miejsca poświęcono również postaci Papieża Polaka. Podczas każdego ze spotkań miejsca w świątyniach szczelnie się wypełniły. Równie chętnie zaglądano do klasztoru Sióstr Urszulanek, Mauzoleum Piastów, Katedry Greckokatolickiej oraz kościoła św. Idziego. Mecenasami Nocy Kościołów AD 2011 byli: metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski, Parlament Europejski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władze samorządowe terenów, które gościły Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do Domu Ojca odszedł ks. Roman Patyk. Pełnił niegdyś funkcję egzorcysty w diecezji sosnowieckiej

2026-02-09 11:10

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

Parafia pw. Św. Marcina w Zadrożu

Śp. ks. Roman Patyk

Śp. ks. Roman Patyk

Parafia pw. Św. Marcina w Zadrożu (diecezja sosnowiecka) informuje, że 9 lutego 2026 r. w 62. roku życia i 36. roku kapłaństwa odszedł do Domu Ojca śp. ks. ROMAN PATYK. Posługę proboszcza w parafii pw. św. Marcina w Zadrożu pełnił 12 lat.

Miłosierny Boże spraw, aby Twój sługa, prezbiter Roman,
CZYTAJ DALEJ

Nowenna na dobre przeżycie Wielkiego Postu

[ TEMATY ]

nowenna

Wielki Post

Agata Kowalska

Wielki Post jest szczególnym czasem łaski, nawrócenia i powrotu do Boga. Kościół zaprasza nas, abyśmy poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowali nasze serca na tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ta nowenna została ułożona jako dziewięciodniowe duchowe przygotowanie do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Każdy dzień prowadzi nas ku głębszemu rachunkowi sumienia, oczyszczeniu intencji i odnowieniu relacji z Bogiem. Nowennę można odmawiać indywidualnie lub we wspólnocie.

CZYTAJ DALEJ

Kuria Wrocławska ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Oszuści podszywają się pod abp. Józefa Kupnego

2026-02-09 15:01

Adobe Stock

Kuria Metropolitalna Wrocławska wydała pilne ostrzeżenie dotyczące prób oszustwa internetowego. W ostatnich dniach do Kurii napływają zgłoszenia od księży, którzy otrzymali wiadomości e-mail rzekomo wysłane przez abpa Józefa Kupnego, zawierające prośby o wpłaty na rzecz pomocy Ukrainie.

Jak informuje Kuria, są to fałszywe wiadomości, a ich autorzy podszywają się pod arcybiskupa. Podkreślono jednoznacznie, że abp Józef Kupny nie jest autorem tych e-maili i nie kontaktuje się z księżmi drogą mailową w takich sprawach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję