Reklama

Niedziela Świdnicka

Bp Ignacy Dec - Rozwój duchowy nie ma granic

Przekonywał o tym pierwszy biskup świdnicki w czasie swojej Mszy św. imieninowej wspominając patrona.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

bp Marek Mendyk

bp Stefan Regmunt

św. Ignacy Antiocheński

ks. Mirosław Benedyk

Kwiaty bp. Ignacemu wręcza Pani sekretarz bp. Mendyka dr Małgorzata Wawszczyk

Kwiaty bp. Ignacemu wręcza Pani sekretarz bp. Mendyka dr Małgorzata Wawszczyk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przykład życia św. Ignacego Aleksandryjskiego posłużył mu, by zachęcić słuchaczy do wzrostu wewnętrznego. – Zauważmy, że ten duchowy wzrost, rozwój człowieka nie zna granic. Rozwój biologiczny człowieka osiąga wyraźne granice. Do określonego czasu człowiek osiąga fizyczna wysokość. Także jego ciężar ciała osiąga jakieś konkretne granice. Natomiast rozwój cech duchowych tych granic nie posiada. Nikt z nas nie może zasadnie powiedzieć, że jest już doskonały, że już w pełni wierzy, kocha, że posiada wszystkie cnoty w stopniu najwyższym. Warto przy tym zauważyć i to, że o ile rozwój materialny prowadzi niekiedy do rabunku surowców naturalnych, do wyścigu zbrojeń, do konfliktów społecznych, to rozwój duchowy jest bezkonfliktowy. W procesie duchowego wzrostu nie ma niebezpieczeństwa ograniczenia jednego człowieka przez drugiego – dodał bp Ignacy Dec.

Do tego rozwoju duchowego nawiązał również w życzeniach imieninowych bp Marek Mendyk. Przyznał się, że z podziwem od dwóch lat patrzy na swojego poprzednika, który każdego dnia spieszy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w świdnickiej katedrze. Bp Stefan Regmunt, który również koncelebrował Mszę św. w seminaryjnej kaplicy przypomniał natomiast obchody wspomnienia św. Ignacego z czasów, gdy był wicerektorem zarządzanej przez ks. prof. Ignacego Deca uczelni. Dziękował za świadectwo odwagi i rozmodlenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-17 17:43

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bardo. Bp Ignacy Dec. Dobro jest do podziału

[ TEMATY ]

odpust

bp Ignacy Dec

Bardo

redemptoryści

Strażniczka Wiary

ks. Andrzej Adamiak

Procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Bardzkiej po dróżkach maryjnych

Procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Bardzkiej po dróżkach maryjnych

To była rocznica nie tylko koronacji. To był czas dziękczynienia, modlitwy i powrotu do źródeł wiary, której strażniczką od wieków pozostaje Matka Boża Bardzka.

W Bardzie Śląskim, gdzie od wieków króluje Matka Boża Strażniczka Wiary Świętej, 3 lipca wspominano 59. rocznicę nałożenia papieskich koron na cudowną figurę. Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Ignacy Dec, który – jak sam wspomniał – był świadkiem tamtych wydarzeń jako młody kleryk. - Matka Boża Bardzka jest matką mojej posługi kapłańskiej i biskupiej – wyznał z prostotą i wzruszeniem.
CZYTAJ DALEJ

Jaskinia Słowa (Niedziela)

2025-11-08 10:00

[ TEMATY ]

Ewangelia komentarz

Jaskinia Słowa

Red.

Ks. Maciej Jaszczołt

Ks. Maciej Jaszczołt
Autor rozważań ks. Maciej Jaszczołt to kapłan archidiecezji warszawskiej, biblista, wikariusz archikatedry św Jana Chrzciciela w Warszawie, doświadczony przewodnik po Ziemi Świętej. Prowadzi spotkania biblijne, rekolekcje, wykłady.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV zachęca Polaków, by upominali się o chrześcijańską wizję ludzkiej pracy

2025-11-08 11:06

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Do troski o chrześcijańską wizję ludzkiej pracy zachęcił papież Polaków podczas nadzwyczajnej audiencji jubileuszowej. Brali w niej licznie udział uczestnicy Jubileuszu Świata Pracy.

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Pielgrzymki świata pracy mają w Polsce długą tradycję. Ich inspiracją było nauczanie św. Jana Pawła II i jego Encyklika Laborem exercens oraz działalność bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Powracajcie do tych źródeł, aby z nadzieją stawiać czoła „nowym rzeczom”, upominając się o chrześcijańską wizję ludzkiej pracy. Z serca wam błogosławię!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję