Reklama

Bp Milewski: Bóg rodzi się we wspólnocie

O tym, że Bóg rodzi się wśród ludzi, gdy są razem, blisko i gdy wzajemnie darzą się szacunkiem i miłością, powiedział bp Mirosław Milewski w Domu Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu koło Płocka. W placówce prowadzonej przez diecezję płocką przebywa obecnie 47 seniorów.

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

wigilia

bp Mirosław Milewski

BOŻENA SZTAJNER

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Mirosław Milewski uczestniczył w spotkaniu wigilijnym z udziałem mieszkańców i pracowników Domu Leonianum – Piękne życie!. Zwrócił uwagę, że wspólne spotkanie przy wspólnym wigilijnym stole, to wyraz przywiązania do wartości katolickich, budowanie wiary i człowieczeństwa.

Zaznaczył, że coraz częściej mówi się o tym miejscu „rodzina Leonianum”, co budzi dobre skojarzenia. Wielopokoleniowość i klimat domu rodzinnego sprawiają, że podopieczni mogą czuć się w tym miejscu jak w rodzinie. Życzył pracownikom, aby udawało im się tworzyć w Sikorzu klimat domu rodzinnego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Bóg rodzi się podczas takich spotkań, gdy czujemy się dobrze, bo jesteśmy otaczani szacunkiem i miłością – stwierdził biskup pomocniczy diecezji płockiej.

Podziel się cytatem

Podczas spotkania wigilijnego ks. Łukasz Nowak, dyrektor Domu Leonianum przytoczył słowa kard. Konrada Krajewskiego z książki pt. „Zapach Boga”: „Roznosić woń Jezusa. Czynić Go obecnym tam, gdzie jesteśmy. To jest nasze zadanie”. Dodał, że Bóg ma plan Miłości dla każdego człowieka. A mieszkańcy i pracownicy domu każdego dnia mają sposobność do dawania świadectwa miłości, co „nie zawsze jest proste, ale jest piękne”.

Fragment z Ewangelii o narodzeniu Jezusa odczytał kapelan placówki ks. Krzysztof Szuliński. Było łamanie się opłatkiem, wieczerza i kolędowanie. W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób: podopieczni, ich rodziny, wolontariusze i personel domu.

Dom Leonianum - Piękne życie! w Sikorzu koło Płocka działa od jesieni 2018 r. Jest placówką diecezji płockiej. Domem zarządza Fundacja Leonianum – Piękne życie!, utworzona z myślą o seniorach. Swoją nazwę wzięła od imienia patrona - bp. Leona Wetmańskiego, sufragana płockiego, błogosławionego męczennika II wojny światowej, którego pasją była praca charytatywna. Obecnie w placówce mieszka 47 osób. Zajmuje się nimi m.in. grono wolontariuszy.

2019-12-23 09:24

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Milewski: obojętność religijna młodych to wielkie wyzwanie

[ TEMATY ]

wiara

bierzmowanie

bp Mirosław Milewski

młodzież

nowaewangelizacja.com

- Obojętność religijna wśród młodego pokolenia jest wielkim wyzwaniem. Jednak brak wiary w Boga w konsekwencji powoduje utratę sensu życia - powiedział bp Mirosław Milewski w parafii Rogozino koło Płocka, gdzie wieczorem w święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Bp Milewski w kazaniu podkreślił, że chrześcijanie są powołani do życia wiarą: - Mój apel o pozostanie w Kościele kieruję dziś zwłaszcza do młodzieży, która przyjmuje sakrament bierzmowania. Ten sakrament powinien być sakramentem umocnienia w wierze. Niestety, obojętność religijna wśród młodego pokolenia jest wielkim wyzwaniem – powiedział w Rogozinie.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV do misjonarzy: bądźcie rękami Kościoła

2025-11-07 13:27

[ TEMATY ]

misjonarze

Leon XIV

Vatican Media

„Pan wzywa was, dzisiejszych misjonarzy, abyście byli rękami Kościoła, które włożą zaczyn Zmartwychwstałego w ciasto historii, by na nowo wyrosła w nim nadzieja” - napisał Ojciec Święty w przesłaniu z okazji XVII Krajowego Kongresu Misyjnego w Meksyku. Odwołując się do biblijnego porównania Królestwa Bożego do ciasta i zakwasu, wskazał na wyzwania misyjne we współczesnym świecie.

Odwołując się do historii chrześcijaństwa w Meksyku, Papież podkreślił, że „zaczyn Ewangelii przybył w rękach nielicznych misjonarzy” i został połączony z „mąką kontynentu, który nie znał jeszcze imienia Chrystusa”. W ten poetycki sposób, Leon XIV podkreślił, że głoszenie Ewangelii zawsze musi uwzględniać kontekst historyczny i kulturowy terenów, na których się odbywa, ale też, że wymaga ono czasu i cierpliwości. „Ewangelia nie zniszczyła tego, co zastała, lecz to przemieniła. Całe niezwykłe bogactwo ludów tych ziem — języki, symbole, zwyczaje i nadzieje — zostało połączone z wiarą, aż Ewangelia zapuściła korzenie w ich sercach i zakwitła w dziełach świętości i wyjątkowego piękna” - napisał.
CZYTAJ DALEJ

Pół roku pontyfikatu: sześć kamieni milowych Leona XIV

2025-11-08 06:57

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vaican Media

Dokładnie pół roku temu – 8 maja 2025 roku – kardynał Robert Francis Prevost został wybrany na Papieża, przyjmując imię Leona XIV. W tym krótkim czasie jego pontyfikat już przyniósł głębokie gesty, mocne przesłania i konkretne działania - informuje Vatican News.

Zaraz po ogłoszeniu wyboru Leon XIV z loggii Bazyliki św. Piotra zwrócił się do wiernych słowami: „Niech pokój będzie z wami wszystkimi”. „Takie było pierwsze pozdrowienie Chrystusa zmartwychwstałego, Dobrego Pasterza, który oddał życie za Bożą owczarnię. Ja także chciałbym, by to pozdrowienie pokoju dotarło do naszych serc, dotarło do waszych rodzin, do wszystkich ludzi, gdziekolwiek się znajdują, do wszystkich ludów, do całej ziemi” – podkreślał Leon XIV. Motyw pokoju powracał w kolejnych wystąpieniach Papieża.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję