Reklama

Ja - Betlejem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Domem Chleba
który z nieba zstępuje
mogłabym być
Betlejem zatopionym w Majestacie Wcielonego Słowa

Każdego dnia Boże Narodzenie mogłoby być
we mnie
Cud który spowszedniał

Śpię
choć świta

Zagłuszona dzwonkami Mikołajów
Zakrzyczana kolędami wypłukanymi z Istoty
- Równie dobrze mogłoby brzmieć disco polo -
Obciążona błyszczącymi pakunkami
tak jakby od nich zależało zbawienie

***

Jak się we mnie narodzisz
ubogi i niekomercyjny
bezbarwny
i cichy
Co mi powiesz
by wskrzesić we mnie skrawki Twojej Ojczyzny

Nie pasujesz mi
Chlebie z nieba -
Tylko w krużgankach świątyni jak ulał

Stałeś się kolejnym gadżetem
po który sięgam okazjonalnie
Dwa razy do roku

Jestem jak plastik
który uparłam się kolekcjonować
To moje powołanie

***

Nowonarodzony
Do kogo przyjdziesz
Kto się Tobą przejmie
Kto przywita

Kamienie bardziej wdzięczne ode mnie
i świerszcz w kominie

Kim jestem
skoro „Bóg z nami”
to dla mnie za mało

***

Pęknięta struna

Nastrój ją Panie

Niech zadźwięczy „chwałą”
Niech zabrzmi „glorią”

Eucharystyczny
Żywy

Biały Opłatku
którym się łamię

Połam we mnie plastik
i stwórz na podobieństwo
Własne

Urodź mnie na nowo

Z daleka od blichtru

Z ubóstwa
Z ciszy
która pozwala usłyszeć
Twój oddech

***

Bo Żyjesz
Jedyny Żyjący Naprawdę

Z Boga Narodzony

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

40 pytań Jezusa: "Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie?"

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Duchowe dojrzewanie jest procesem. Bóg nie działa w pośpiechu.
CZYTAJ DALEJ

Prośba o modlitwę za biskupa seniora Ignacego Deca

2026-02-26 11:10

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

facebook.com/NiedzielaSwidnica

O modlitwę za biskupa seniora Ignacego Deca prosimy wszystkich Czytelników i Przyjaciół „Niedzieli Świdnickiej”.

Pierwszy biskup świdnicki - bp Ignacy Dec, przebywa obecnie jako pacjent w SPZOZ Szpital Latawiec w Świdnicy.
CZYTAJ DALEJ

Papieska Akademia Życia się rozwija

2026-02-28 19:49

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Papieska Akademia Życia

uaktualniony statut

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Ogłoszono uaktualniony Statut Papieskiej Akademii Życia ustanowionej przez św. Jana Pawła II w 1994 roku w celu obrony i promowania wartości życia ludzkiego oraz godności osoby - informuje Vatican News.

Papieska Akademia Życia zaktualizowała Statut ogłoszony w 2016 roku przez papieża Franciszka, wprowadzając nową kategorię – wspierających. Są to podmioty, które — utożsamiając się z celami instytucjonalnymi — współuczestniczą w realizacji działalności akademickiej. Chodzi o osoby, które nie posiadają profilu akademickiego, lecz pragną wspierać cele promowane przez Akademię - wyjaśnia Vatican News.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję