Reklama

Polska

Zapraszamy na Lednicę Seniora

Już 2 września – w najbliższą sobotę – święto seniorów na Polach Lednickich. Znamy już od dłuższego czasu program tego spotkania, natomiast tym razem uchylimy rąbka tajemnicy i przedstawimy kilka atrakcji, które będą czekać na naszych gości w tym wyjątkowym dniu!

[ TEMATY ]

Lednica Seniora

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna Lednica Seniora w wyjątkowy sposób wiąże się z wcześniejszymi spotkaniami. Jednym z nawiązań do XXI Spotkania Młodych będzie powtórzenie GESTU IMIENIA – gdy siostry zakonne z chustami z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei z Jamnej wyruszyły w sektory pytać zgromadzonych o ich imię.

Podobnie jak na Lednicy Dziecka spróbujemy utworzyć wyjątkowe różańce przy pomocy sznurka… i z nas samych!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Natomiast zupełną nowością będą nasi wyjątkowi goście ze Wspólnoty Betlejem, którą prowadzi ksiądz Mirek Tosza. Ich misją jest pomoc osobom ubogim i bezdomnym poprzez tworzenie domu, w którym jego mieszkańcy mogą odnaleźć cel i sens życia, odnowić i rozwijać jego dar poprzez: formację duchową i intelektualną, terapię i pracę, budowanie więzi braterskich oraz zaangażowanie na rzecz innych. Na Lednicy Seniora opowiedzą o tym, jak ze swojego serca uczynić mieszkanie dla ubogiego. Wspólnota słynie ze swojej zeszłorocznej pielgrzymki – wybrali się z Jaworzna do Lisieux na trzech mini-traktorach z przyczepkami. Dlatego już w najbliższą środę rozpoczną swoją drogę na Pola Lednickie, by w ten sam sposób dotrzeć na Lednicę Seniora!


2017-08-31 20:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lednica młoda duchem – seniorzy po raz piętnasty modlili się pod Bramą-Rybą

[ TEMATY ]

Lednica Seniora

Magdalena Pijewska/Niedziela

Pola Lednickie po raz kolejny przyjęły tłumy pielgrzymów. W sobotę 1 września odbyła się tam XV Lednica Seniora, w której uczestniczyło blisko 5 tysięcy pielgrzymów. Spotkaniu przyświecało hasło „Jestem młody duchem”.

Jak co roku spotkanie rozpoczęło się aktywnie, od gimnastyki, po której słowa powitania skierowali do zgromadzonych ledniccy duszpasterze: o. Mateusz Kosior OP i o. Wojciech Prus OP.
CZYTAJ DALEJ

Świadectwo niezwykłego powołania: Amerykanka z Podhala, żołnierz armii USA... dziś siostra zakonna

Niedziela Ogólnopolska 38/2022, str. 22-23

[ TEMATY ]

świadectwo

J.Szczechowicz/zrzut ekranu yt BP KEP

Urodziła się w Suchem k. Poronina, wykształcenie zdobyła w USA, a powołanie do służby Bogu usłyszała w swym sercu, będąc marines w Afryce...

Siostra Jadwiga Szczechowicz, albertynka, jest Amerykanką z Podhala. Jej prapradziadek – Stanisław Jarosz mieszkał w Pensylwanii, gdzie urodziła się jej prababcia – Ludwina. I chociaż przodkowie wrócili na początku XX wieku do Polski, to w latach 80. ponownie wyjechali za ocean najpierw dziadkowie, a potem ojciec pani Jadwigi – Stanisław Szczechowicz. Mama – Stanisława (z domu Jędrol) zajmowała się domem, gospodarstwem i wychowywaniem sześciorga dzieci. Z czasem cała rodzina wyemigrowała do USA.
CZYTAJ DALEJ

Przykład tej kobiety staje się inspiracją dla każdego

2026-05-27 11:36

[ TEMATY ]

św. Rita

nabożeństwa

Chlebowo k. Gubina

Zdzisław Szcześniak

Chlebowo, odpust ku czci św. Rity, 22 maja 2026 r.

Chlebowo, odpust ku czci św. Rity, 22 maja 2026 r.

W okresie od kwietnia do listopada, każdego 22. dnia miesiąca, w Chlebowie k. Gubina odbywają się nabożeństwa ku czci św. Rity. W ostatni piątek wierni przeżywali tam odpust.

Mszę św. odpustową 22 maja odprawili kapelan 5 Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim, ks. ppłk. Jan Zapotoczny oraz ks. proboszcz parafii Henryk Laszczowski. Święta już od 14 lat wyprasza tu potrzebne łaski w sprawach trudnych i beznadziejnych. W kościele w Chlebowie znajdują się jej relikwie i obraz. - Gromadzi nas dzisiaj św. Rita, ta, która swoim życiem pokazała nam, że nawet w cierpieniu, w bólu, niepewności, w trudnych relacjach można odnaleźć drogę do swojej świętości – mówił w homilii ks. Zapotoczny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję