Reklama

Wstrząsające świadectwo

Doktor Patricia Giebink była niegdyś jedyną lekarką w Dakocie Południowej wykonującą aborcję. Teraz jest jedną z najbardziej aktywnych obrończyń życia w USA.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prawo do przerywania ciąży dzieli Amerykanów od ponad 50 lat na dwa obozy i staje się politycznym paliwem przy kolejnych wyborach prezydenckich, czego byliśmy świadkami w 2024 r. Gdy Trump i Biden walczyli o fotel prezydencki, w cieniu ich starcia doszło do niechlubnego rekordu – w Stanach Zjednoczonych wykonano ponad milion aborcji; takiego wyniku nie notowano tam od lat. Kulisy przemysłu aborcyjnego w tym kraju są przerażające. Za każdą przerwaną ciążą stoją ciche dramaty ludzi i ogromne pieniądze. Te wstrząsające praktyki ujawnia w książce Wybieram życie dr Patricia Giebink, która niegdyś przeprowadzała zabiegi aborcyjne dla Planned Parenthood. Obecnie dr Giebink jest wielką obrończynią życia.

Publikacja jest osobista, to swoiste rozprawienie się z trudną przeszłością. Autorka wyjaśnia, jak dokonała się w niej zaskakująca przemiana życia z czynnej aborcjonistki w obrończynię życia. Doktor Giebink zarazem w sposób merytoryczny dokonuje bodaj pierwszej tak wnikliwej analizy motywów lekarzy przeprowadzających aborcję, a także tych, którzy tego nie robią. Jak zauważa dr David Stevens, emerytowany prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Lekarzy i Stomatologów: „To jedna z najbardziej przejmujących, inspirujących i wymownych książek, jakie przeczytałem. Jako była aborcjonistka Patti Giebink jest wyjątkowo uprawniona do wypowiedzi na temat, na który większość ludzi nie chce rozmawiać. To głęboko osobista podróż, podczas której można poznać bliżej obie strony konfliktu”.

Wybieram życie to nie tylko opowieść o złu, którym jest aborcja, i demaskacja praktyk instytucji podobnych do niesławnej Planned Parenthood. To także, a może przede wszystkim zapis nawrócenia tej lekarki. Przemiana, która dokonała się w sercu Giebink, pokazuje, w jaki sposób działa łaska Boża.

Wybieram życie. Świadectwo ginekolog-aborcjonistki, która została obrończynią życia
Patti Giebink, Kimberly Shumate
Wydawnictwo: AA
Książka do nabycia:
ksiegarnia.niedziela.pl
tel. 34 324 36 45
ksiegarnia@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-05-13 14:09

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Nowe władze Rycerzy Kolumba w Polsce

2026-05-17 10:27

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Adrian Pawłowski

Od lewej: Kustosz Stanowy- br. Jerzy Wisłocki, Radca Stanowy- br. Dariusz Markowicz, Delegat Stanowy- br. Michał Bartoszko, Sekretarz Stanowy- br. Marcin Piętak, Skarbnik Stanowy- br. Rafał Szczypta

Od lewej: Kustosz Stanowy- br. Jerzy Wisłocki,
Radca Stanowy- br. Dariusz Markowicz, Delegat Stanowy- br. Michał Bartoszko, Sekretarz Stanowy- br. Marcin Piętak, Skarbnik Stanowy- br. Rafał Szczypta

Podczas XVI Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce zostały wybrane nowe władze polskiej jurysdykcji.

16 maja 2026 r. w Licheniu ponad 300 delegatów z całej Polski najpierw wysłuchało sprawozdania z działalności bieżącego roku bratniego pod kierownictwem Tomasza Wawrzkowicza-Delegata Stanowego i Krzysztofa Zubę-Sekretarza Stanowego. W dalszej części spotkania wyłoniono nowy zarząd polskiej jurysdykcji Rycerzy Kolumba. Oto skład nowowybranej Rady Stanowej: Delegat Stanowy- Michał Bartoszko, Sekretarz Stanowy- Marcin Piętak, Skarbnik Stanowy- Rafał Szczypta, Radca Stanowy-Dariusz Markowicz, Kustosz Stanowy- Jerzy Wisłocki.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV apeluje do mediów o szanują prawdę o człowieku, wzywa do troski o pokój i o życie

2026-05-17 13:44

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Po odmówieniu wielkanocnej modlitwy „Regina Caeli” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego w wielu krajach Dnia Środków Społecznego Przekazu oraz tygodnia Laudato si’ poświęconego trosce o stworzenie. Wezwał media do poszanowania prawdy o człowieku a wszystkich do troski o pokój i o życie. Pozdrowił też grupy wiernych obecne na placu św. Piotra.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję