Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec Świętokrzyski

Rycerska brać

Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II działający przy parafii Chrystusa Nauczyciela powiększył się o rycerza.

Niedziela sandomierska 13/2024, str. II

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Dariusz Nochelski

Ceremonia przyjęcia nowego rycerza

Ceremonia przyjęcia nowego rycerza

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystości przyjęcia w grono wspólnoty wzięli udział przedstawiciele wszystkich chorągwi działających na terenie diecezji. Po Eucharystii którą sprawował ks. Grzegorz Martyna, proboszcz parafii, odbyła się dodatkowo promocja na kolejny stopień rycerski członków wspólnoty, którzy swoją dotychczasową postawą jako mężczyzny-katolika dają świadectwo swojego oddania Bogu i Ojczyźnie. Mężczyźni, którzy na co dzień tworzą Chorągiew Rycerską, czynnie działają na rzecz parafii wspierając powstające dzieła duchowe, ale również angażując się w działalność materialną i regularnie wspierając posługujących kapłanów. Warto dodać, że Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II jest wspólnotą dla każdego mężczyzny bez względu na wiek. Jednocześnie rycerze zachęcają nie tylko mężczyzn, ale i proboszczów do tworzenia takich wspólnot w swoich parafiach, albowiem dając świadectwo swoim zaangażowaniem i oddaniem pokazują, że taka wspólnota może ożywić społeczność wiernych i realnie działać na rzecz rozwoju i pogłębienia życia wspólnotowego. Należy dodać, że formalną decyzją biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II otrzymał zgodę i błogosławieństwo na swoją działalność na terenie diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-26 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwentowe oczekiwanie

Niedziela sandomierska 49/2024, str. I

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Dzieci w przygotowaniu szopki wykorzystały swoje talenty

Dzieci w przygotowaniu szopki wykorzystały swoje talenty

W ramach cotygodniowych spotkań KSM Junior, dziecięcej grupy działającej przy parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, na zajęciach plastycznych dzieci z pomocą rodziców wykonały szopkę.

Grota została przygotowana nieco wcześniej, z gipsu ceramicznego. – W czasach Jezusa wiele domostw w Betlejem, szczególnie tych ubogich, znajdowało się w jaskiniach. Stąd większość historyków jest zdania, że wspomniana w Ewangelii św. Łukasza stajnia w rzeczywistości była grotą. Tak też zrobiliśmy w przypadku naszej szopki. Postacie, zwierzęta i rośliny wykonały dzieci same z papieru. Elementy wyposażenia szopki są zgodne z tradycją zapoczątkowaną przez św. Franciszka z Asyżu: Święta Rodzina, wół i osioł, owieczki oraz chóry anielskie. Jest też sianko i drzewo palmowe – informuje ks. Stanisław Gurba, opiekun grupy.
CZYTAJ DALEJ

Katechezy na Gorzkie żale: Ikona krzyża z San Damiano

2026-02-16 06:02

[ TEMATY ]

Gorzkie żale

Pixabay.com

Krzyż z San Damiano

Krzyż z San Damiano

Jeśli ktoś kiedykolwiek pielgrzymował do Asyżu, położonego w regionie Umbrii, ten wie, że około kilometra od centrum Asyżu, tuż poza murami miasta, w pięknej dolinie pełnej oliwnych gajów, znajduje się kościół i klasztor San Damiano. Kościółek św. Damiana jest niewielką budowlą z VI-VII wieku, który wraz z klasztorem został przebudowany w XII wieku. Jest to bardzo historyczne miejsce, kluczowe dla życia św. Franciszka i św. Klary, bowiem dla Franciszka był miejscem nawrócenia a dla Klary był miejscem jej śmierci.

GORZKIE ŻALE
CZYTAJ DALEJ

Szczecin/ Karetka zderzyła się z samochodem osobowym w centrum miasta

2026-03-01 19:26

[ TEMATY ]

Szczecin

wypadek

PAP

Późnym popołudniem na skrzyżowaniu ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia w Szczecinie doszło do zderzenia karetki systemowej WSPR z samochodem osobowym. Poszkodowanych zostało pięć osób, w tym załoga karetki.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie, około godz. 17 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia i samochodu osobowego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję