Reklama

Niedziela na lato

Plenerowe kino

Archidiecezja gnieźnieńska W dwa sobotnie wieczory, 16 i 23 lipca, przy katedrze gnieźnieńskiej działać będzie kino plenerowe, w którym zaprezentowane zostaną filmy o św. Janie Pawle II i bł. Stefanie Wyszyńskim.

Niedziela na lato 28/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Gniezno

Diego Delso/commons.wikimedia.org

Katedra w Gnieźnie

Katedra w Gnieźnie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Seanse na świeżym powietrzu to nowa propozycja Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej w ramach „Wakacyjnych Wieczorów z Muzeum”. Filmowe projekcje są dopełnieniem wystaw poświęconych tym dwóm wielkim Polakom, które placówka przygotowała z myślą o gnieźnianach i wszystkich zwiedzających Wzgórze Lecha. 16 lipca wyświetlony zostanie film Wyszyński – zemsta czy przebaczenie w reż. Tadeusza Syki (2021 r.), a 23 lipca – Świat według Jana Pawła II w reż. Piotra Kornobisa (2020 r.). Wstęp na seanse jest bezpłatny. Początek o godz. 21.15.

Kino plenerowe będzie się znajdować po stronie północnej katedry, w pobliżu Muzeum i kościoła św. Jerzego. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął prymas Polski abp Wojciech Polak. Więcej informacji na stronie: www.wzgorzelecha.pl .

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-07-05 12:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gniezno: Jubileusz 100-lecia powstania diecezji łódzkiej

[ TEMATY ]

Gniezno

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

Świętowanie jubileuszu 100-lecia powstania diecezji łódzkiej wierni rozpoczęli od pielgrzymki do Gniezna – pierwszej stolicy Polski a także pierwszej metropolii kościelnej. Do archikatedry gnieźnieńskiej – miejsca uroczystości - przyjechało ponad 20 grup parafialnych z całej diecezji, ok 1000 osób. Wierni zostali powitani przez abp Wojciecha Polaka – Prymasa Polski a następnie wysłuchali konferencji metropolity łódzkiego abp Grzegorza Rysia o roku jubileuszowym i przebudzeniu, które on przynosi oraz o nowej ewangelizacji w odnowie łódzkiego kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje papieża: Jaka jest rola aniołów w Bożym planie?

2026-02-26 12:48

[ TEMATY ]

rekolekcje

aniołowie

Leon XIV

Rekolekcje papieża

Vatican Media

O roli aniołów, jako pośredników łaski Bożej mówił bp Erik Varden w ósmym rozważaniu rekolekcyjnym wygłoszonym w Wielkim poście dla Papieża i Kurii Rzymskiej. Kaznodzieja wskazał, że św. John Henry Newman postrzegał posługę kapłańską jako anielską, a również nauczyciela odkrywał jako anielskiego oświeciciela.

Podczas czterdziestodniowego pobytu Chrystusa na pustyni szatan przyszedł do Niego, przywołując Psalm 90, a szczególnie dwa wersety o aniołach. „Diabeł”, czytamy u św. Mateusza, „zabrał Go do świętego miasta i postawił na szczycie świątyni”. Wyzwał Chrystusa, aby udowodnił, że jest Synem Bożym, rzucając się w dół: „bo napisano: »Aniołom swoim rozkaże o tobie« i »Na rękach cię podniosą, abyś nie uderzył nogą o kamień«”.
CZYTAJ DALEJ

Abp W. Ziółek: nasza modlitwa musi być związana z codziennym życiem

2026-02-27 09:54

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Abp Władysław Ziółek w kościele stacyjnym św. Wojciecha w Łodzi

Abp Władysław Ziółek w kościele stacyjnym św. Wojciecha w Łodzi

Nasza modlitwa musi być związana z codziennym życiem, musi zawsze prowadzić do odnowy naszego serca i postępowania. Dlatego często, tak jak apostołowie, prośmy Pana, naucz nas się modlić. – mówił abp Ziółek.

Koronką do Bożego Miłosierdzia odmówioną przed Najświętszym Sakramentem rozpoczęło się dzisiejsze pielgrzymowanie do świątyni pw. św. Wojciecha – Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia – w Łodzi na Chojnach, która dziś stała się kolejnym przystankiem na drodze wielkopostnego pielgrzymowania do Kościołów Stacyjnych Łodzi.Liturgii stacyjnej przewodniczył i kazanie wygłosił emerytowany metropolita łódzki – arcybiskup Władysław Ziółek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję