Reklama

Niedziela Przemyska

Rzepedź

Przygotowanie do bierzmowania

Odbyły się dwie ostatnie w tym roku szkolnym edycje on-line rekolekcji przygotowujących do bierzmowania Wake Up.

Niedziela przemyska 19/2021, str. II

[ TEMATY ]

rekolekcje

sakramengt bierzmowania

Archiwum

Rekolekcje odbyły się w trybie on-line

Rekolekcje odbyły się w trybie on-line

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje przeprowadzili ks. Mateusz Rutkowski oraz ks. Michał Bester wraz z pomocą animatorów. Jak zwykle rekolekcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzięło w nich udział blisko 300 młodych z takich parafii, jak: Przeworsk, Kobylany, Bełchatów, Tarnawiec, Jarosław i wielu innych. Konferencje kapłanów dotyczące sześciu filarów życia duchowego oraz spotkania w grupach z animatorem po raz kolejny świetnie sprawdziły się jako forma zastępcza stacjonarnych rekolekcji przygotowujących kandydatów do bierzmowania.

Choć organizatorzy początkowo obawiali się, jak sprawdzą się owe rekolekcje on-line, teraz – po kilku edycjach, jasno stwierdzają, że każdy weekend on-line z młodymi utwierdzał ich w przekonaniu, że warto. Świadczą o tym chociażby świadectwa uczestników. Jak pisze Nikola: „Rekolekcje prowadzone przez ks. Mateusza i animatorów uświadomiły mi czym tak naprawdę jest wiara i pozwoliły mi ją jeszcze bardziej pogłębić. Dzięki pracy w grupach każdy mógł się otworzyć i opowiedzieć o sytuacjach, które spotkały go w życiu. Szybko uświadomiłam sobie, że wzięcie udziału w rekolekcjach było dobrym pomysłem, którego nie żałuję. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mimo formy on-line te rekolekcje były udane”. Podobnie pozytywnie wypowiadają się inni młodzi uczestnicy rekolekcji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-05-05 07:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znamię daru Ducha Świętego

Niedziela wrocławska 10/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

sakramengt bierzmowania

Marzena Cyfert/ Niedziela

Sakrament bierzmowania to wielkie wydarzenie w życiu każdego katolika

Sakrament bierzmowania to wielkie wydarzenie w życiu każdego katolika

W archidiecezji wrocławskiej 13 marca rozpoczyna się kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dorosłych. O motywacji kandydatów i mocy z jaką działa Bóg, z ks. Mariuszem Sobkowiakiem, dyrektorem centrum przygotowań rozmawia Grzegorz Kryszczuk.

Grzegorz Kryszczuk: Jak rozumieć definicję słowa „osoba dorosła”? Ks. Mariusz Sobkowiak: Różnie układają się losy każdego człowieka. Nie zawsze jest możliwość, aby w wieku szkolnym przystąpić do bierzmowania. Dlatego Centrum przygotowań osób dorosłych do sakramentu bierzmowania ma za zadanie pomóc tym, którzy w tym czasie szkoły średniej i podstawowej nie miały takiej możliwości, a dawno zakończyły już własną edukację. Nasz program spotkań zakłada, że kandydat przystąpi do tego sakramentu dojrzale i z pełną wiedzą.
CZYTAJ DALEJ

Gruzja: zmarł prawosławny patriarcha Eliasz II

2026-03-18 18:14

[ TEMATY ]

zmarł

Vatican Media

Eliasz II zmarł w Tbilisi wczoraj wieczorem w wieku 93 lat. Wiadomość tę podał dziś rano gruziński patriarchat. Na czele gruzińskiego Kościoła stał od 1977 r.

Jeszcze wczoraj na stronie patriarchatu na Facebooku opublikowano wezwanie do modlitwy za Eliasza II, którego stan był krytyczny. W związku ze śmiercią patriarchy zwołano na dziś posiedzenie Świętego Synodu Kościoła Prawosławnego Gruzji. Również na dziś wyznaczono pogrzeb patriarchy. Jego ciało zostało przeniesione w procesji z rezydencji patriarchalnej do katedry Najświętszej Trójcy.
CZYTAJ DALEJ

Święty Józef – najlepszy orędownik w każdej sprawie

2026-03-18 20:58

[ TEMATY ]

św. Józef

Agata Kowalska

Święty Józef

Święty Józef

O jego wstawiennictwie i fenomenie „śpiącego Józefa” opowiada ks. Sebastian Picur, autor najnowszego modlitewnika Święty Józef śpiący. 19 dni nadziei.

19 marca Kościół katolicki obchodzi uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. „Bóg Ojciec sam wybrał św. Józefa na opiekuna Syna Bożego. Skoro sam Bóg postawił na Józefa, to tym bardziej my” – podkreśla ks. Picur. Święty Józef jest patronem „od zadań specjalnych”, szczególnie w chwilach trudnych i wymagających odwagi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję