Reklama

Niedziela Częstochowska

Obecna i pomocna

Z przeprowadzonych rozmów wynika, że zyskaliśmy przynajmniej kilku nowych czytelników. Kolejne spotkanie w ramach „Niedzieli z Niedzielą”, tym razem w parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie, można więc uznać za udane.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Maseczki na twarzach nie przeszkodziły w doświadczeniu życzliwości proboszcza i otwartości parafian. W dobie pandemicznych obostrzeń takie spotkania cieszą podwójnie.

Pomoc i uzupełnienie

– Niedziela jest bardzo dobrym czasopismem, które uzupełnia naszą wiedzę, wiarę i miłość do Kościoła. Warto po nią sięgnąć, ponieważ są tam również piękne materiały o naszej archidiecezji. To jest potrzebne – podzielił się przemyśleniami Tomasz, Rycerz Kolumba, stały czytelnik. Jak dodaje, w tygodniku można znaleźć życiowe materiały. – Ich lektura pomaga rozwiązywać osobiste problemy, ponieważ krzyże dotykają wszystkich. Niedziela to też pomoc w modlitwie – podkreślił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zachęceni, zmobilizowani

Kilka osób przyznało, że czyta Niedzielę rzadko, ale poczuły się zachęcone słowami redaktora naczelnego. – Chcę przeczytać artykuły, o których ksiądz mówił w kazaniu. Są z życia wzięte, więc na pewno bardzo ciekawe. Ksiądz mnie zmobilizował – stwierdziła Irena. – W mojej rodzinie czyta się Niedzielę. Ja sięgam po nią rzadko, ale od dzisiaj to się chyba zmieni. Jestem ciekawa tematu poruszanego w kazaniu – zaznaczyła Anna. Dlaczego Niedzielę kupiła kolejna Irena? – Po pierwsze dlatego, że jestem wierząca. Po drugie, namówił mnie ksiądz redaktor – odpowiedziała.

Sięgamy głębiej

Reklama

W kazaniach ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny, zwracał uwagę na znaczenie Niedzieli w procesie pogłębiania formacji osób wierzących i przezwyciężania ignorancji, zniechęcenia, obojętności oraz powierzchowności na drodze wiary. – Wiara nie może być przeżywana tylko subiektywnie i uczuciowo. Ona wymaga bycia świadomym. Wiara niesie również treść i my chcemy ją zgłębiać na łamach Niedzieli. Chcemy wam pomóc w byciu autentycznymi świadkami Chrystusa – podkreślił.

Druk zobowiązuje

Ksiądz Grabowski zauważył, że tygodnik dostarcza również wiarygodne argumenty do dyskusji o Kościele, które będzie można wykorzystać np. w konfrontacji sąsiedzkiej czy w miejscu pracy. – Słowo drukowane to słowo sprawdzone – zapewnił. Duchowny zachęcał wiernych do kontaktu z redakcją. – Tematy tworzymy dzięki czytelnikom. Chcemy być wam bliscy – przyznał i dodał, że Niedziela chce pomagać w rozwiązywaniu problemów, które przynosi samo życie.

Widziane od środka

Redaktor naczelny zwrócił uwagę, że tygodnik przedstawia widziany od wewnątrz obraz Kościoła, który tworzą parafie. – Chcemy pisać również o tym, co dzieje się na gruncie lokalnym, osiedlowym, tak jak w waszej parafii. Chcemy być blisko ludzi, którzy praktykują wiarę i pomagać w tym przez cotygodniową obecność w waszym kościele – zapewnił ks. Grabowski.

Misję mediów katolickich wymownie określił ks. Zbigniew Jeż, proboszcz parafii: – Mają łaskę uzdrawiania nas z naleciałości narzucanych przez świat. Są one łatwo dostępnym, jednym z widocznych i namacalnych sposobów działania Ducha Świętego i łaski Bożej.

Materiał wideo z wydarzenia jest dostępny na: www.tv.niedziela.pl

2021-02-10 08:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zabrali nam dzieciństwo

Niedziela zamojsko-lubaczowska 38/2022, str. VI

[ TEMATY ]

spotkanie autorskie

Joanna Ferens

Uczestnicy spotkania mieli okazje wysłuchać ciekawych prelekcji i prezentacji

Uczestnicy spotkania mieli okazje wysłuchać ciekawych prelekcji i prezentacji

W remizo-świetlicy w Nadrzeczu odbyło się spotkanie autorskie promujące trzecią cześć wspomnień wojennych mieszkańców podbiłgorajskich wsi.

W tomie zebrano kolejne 27 relacji wojennych z ziemi biłgorajskiej. Jest to wyjątkowe świadectwo naocznych świadków – zwykłych, prostych ludzi, którzy przeżyli tragedię II wojny światowej.
CZYTAJ DALEJ

Jakie były początki duchowości chrześcijańskiej?

2025-12-01 20:55

[ TEMATY ]

duchowość

Magdalena Pijewska/Niedziela

Co stało się początkiem chrześcijańskiej drogi, rozumianej jako droga duchowa i co od samego początku stało w jej centrum? Wyjaśnia w swojej najnowszej książce o. Innocenzo Gargano OSB Cam.

Na zakończenie pierwszej mowy wygłoszonej w Jerozolimie Piotr powiedział: „Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego ukrzyżowaliście, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem” (Dz 2,36), a Łukasz skomentował: „Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: «Cóż mamy czynić, bracia?» – zapytali Piotra i pozostałych Apostołów” (Dz 2,37).
CZYTAJ DALEJ

Papież Leon XIV: Przyjaźń jest prawdziwa, gdy przed „ja” jest „ty”

Jeśli w centrum relacji przyjaźni lub miłości znajduje się nasze „ja”, relacja ta nie może być owocna. Miłość na czas ograniczony jest miłością ograniczonej jakości – mówił Leon XIV do młodzieży Libańskiej, zgromadzonej na czuwaniu z Papieżem w Bejrucie.

Papież wysłuchał najpierw świadectwa czworga młodych Libańczyków, którzy opowiadali o trudnej rzeczywistości, w jakiej dorastają. Ich opowiadania mówiły o odwadze w cierpieniu, nadziei w rozczarowaniu, wewnętrznym spokoju w czasie wojny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję