Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Nakarmił nas

Pod koniec stycznia w Domu Pielgrzyma w Tomaszowie Lubelskim odbyły się rekolekcje Oazy Modlitwy. Ponad 40 młodych osób spędziło tam ferie, aby wspólnie zbliżać się do Pana Boga i poznawać Go.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 9/2020, str. III

[ TEMATY ]

rekolekcje

dom rekolekcyjny

Tomaszów Lubelski

Oaza Modlitwy

Ks. Andrzej Zdunek

Uczestnicy rekolekcji w Tomaszowie Lubelskim

Uczestnicy rekolekcji w Tomaszowie Lubelskim

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przygotowania trwały od paru tygodni, a animatorzy posługujący przy parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny: Wiktoria, Kinga, Kasia, Iza, Patrycja, Julka, Martyna, Mikołaj wraz z moderatorem ks. Andrzejem postarali się, aby rekolekcje się odbyły.

„Pokarm” był tematem tegorocznych rekolekcji. Przez czas rekolekcji chcieliśmy dostrzec, jak ważny jest on dla nas pod różnymi względami. Pierwszego dnia uświadomiliśmy sobie, że odczuwamy głód – głód fizyczny, jak i głód Boga. Drugiego dnia dowiedzieliśmy się, jak możemy się odżywiać, aby pokarm dostarczał nam potrzebnych składników odżywczych. Pokarmem tak bardzo dla nas ważnym jest oczywiście Chrystus, który ofiarowuje nam Chleb dający życie wieczne – czyli siebie samego. Na koniec zaś, gdy sami napełniliśmy się do syta, uczyliśmy się tym pokarmem dzielić z innymi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Całe rekolekcje służyły również zbudowaniu wspólnoty. Przy posiłkach (ale nie tylko!), umacnialiśmy siebie wzajemnie, a teraz zostaliśmy posłani do naszego codziennego życia, aby się Chrystusem-Pokarmem dzielić.

Rekolekcje nie odbyłyby się, gdyby nie wsparcie modlitewne oraz zaangażowanie wielu osób. Księża, którzy głosili konferencję pomogli nam zrozumieć jak ważne są modlitwa Ojcze nasz oraz sama Msza św.

2020-02-25 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odnaleźć drogę życia

Niedziela podlaska 50/2019, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje

Caritas

dom rekolekcyjny

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Rekolekcje dla wolontariuszy Caritas sprzyjały zastanowieniu się nad celem i sensem życia

Rekolekcje dla wolontariuszy Caritas sprzyjały zastanowieniu się nad celem i sensem życia

Co mam wybrać? Jak mogę pomóc sobie i innym? Te pytania zadawało sobie i Bogu ok. 150 młodych osób uczestniczących w rekolekcjach Caritas w Bielsku Podlaskimi i Sokołowie Podlaskim

Spotkania formacyjne prowadził ks. Mateusz Roguski. Pierwszy etap rekolekcji rozpoczął się 15 listopada spotkaniem w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim. Hasłem przewodnim towarzyszącym temu wydarzeniu było: „Na JANusza do NIEBA”. Spotkanie miało na celu uzmysłowienie młodym ludziom, iż przez zaangażowanie w dzieła miłosierdzia wolontariusz swoimi uczynkami, kierowanymi do drugiego człowieka, dąży do świętości. Staje się lepszym człowiekiem, bogatszym duchowo.
CZYTAJ DALEJ

Pierwszy wywiad z nowym prezesem Katolickiej Agencji Informacyjnej: Jestem otwarty na dyskusję, nawet z nieprzychylnymi mediami

2026-06-11 15:39

Karol Porwich/Niedziela

Ojciec Michał Bortnik OSPPE został nowym prezesem Katolickiej Agencji Informacyjnej. Paulin, wieloletni rzecznik Jasnej Góry, w pierwszym wywiadzie po ogłoszeniu nominacji przyznaje, że decyzja Episkopatu była dla niego pewnego rodzaju zaskoczeniem, podkreśla ogromną wdzięczność za zaufanie biskupów i deklaruje gotowość do konstruktywnego dialogu – nawet z tymi, którzy krytykują jego wybór. Nowy prezes stawia na ewolucję KAI, budowanie mostów z mediami świeckimi oraz rzetelne informowanie o trudnych tematach w Kościele.

Przeczytaj także: Warszawa: o. Michał Bortnik OSPPE nowym prezesem KAI
CZYTAJ DALEJ

Przegrany mecz księży

2026-06-13 21:35

ks. Łukasz Romańczuk

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich na czerwono, księża Archidiecezji Wrocławskiej na pomarańczowo -żółto

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich na czerwono, księża Archidiecezji Wrocławskiej  na pomarańczowo -żółto

Na boisku przy hali GOKiS-u w Kątach Wrocławskich mecz rozegrali księża z Archidiecezji Wrocławskiej ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Kąteckich. Mecz zakończył się wynikiem 2:5 [1:3]. Bramki dla księży strzelali proboszczowie: ks. Krystian Bałaz z par. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jordanowie Śląskim oraz ks. Tomasz Gospodaryk z par. NMP Różańcowej w Kruszynie.

Mecz rozgrywany był w ramach Dni Kątów Wrocławskich, wpisując się w świętowanie tych szczególnych dni. Spotkaniu przyglądała się grupa kibiców, która oklaskiwała dobre zagrania zawodników z jednej i drugiej strony. Wśród dopingu słychać było doping dla ks. Krzysztofa Tomczaka, proboszcza parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Mecz lepiej rozpoczęli księża, którzy na początku mieli swoje sytuacje, jednak byli bardzo nieskuteczni, co wykorzystali gospodarze, którzy w krótkim odstępie czasu strzelili księżom dwie bramki. Bramkę kontaktową dla kapłanów strzelił ks. Krystian Bałaz. I chodź do wyrównania było bardzo blisko, to jednak jako następni do bramki trafili przedsiębiorcy. Bramka kuriozalna, gdyż grający w obronie ks. Łukasz Romańczuk za lekko podał do bramkarza - ks. Łukasza Gołąbka, co skrzętnie wykorzystał zawodnik gospodarzy. Po strzelonej bramce sędzia zakończył pierwszą połowę, a wynik 1:3 nie zamykał księżom szansy. W drugą połowę lepiej weszli księża. Po strzale ks. Krystiana Bałaza, dobrą interwencją popisał się, grający na bramce przedsiębiorców - Tomasz Giniewski, wiceburmistrz Gminy Kąty Wrocławskie. Do odbitej przez niego piłki dopadł ks. Tomasz Gospodaryk. Później bramki strzelali tylko zawodnicy SPK i finalnie mecz zakończył się wynikiem 2:5.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję