Reklama

Niedziela Przemyska

Kraczkowa

Kolejne relikwie św. Jana Pawła II

Już w miesiąc po śmierci Papieża Polaka parafianie z Kraczkowej, a później także pielgrzymi zaczęli gromadzić się na Nowennie Miesięcy. Wszyscy modlili się najpierw o beatyfikację, a następnie o kanonizację Jana Pawła II

Niedziela przemyska 52/2016, str. 7

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

relikwie

Archiwum parafii

Relikwie przekazał do parafii abp Mieczysław Mokrzycki

Relikwie przekazał do parafii abp Mieczysław Mokrzycki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Obecnie modlitwa ma charakter dziękczynny za kanonizację i połączona jest z prośbą o wstawiennictwo św. Jana Pawła II w różnych potrzebach.

Reklama

2 grudnia Nowennie przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy. Na początku Mszy św. Ksiądz Arcybiskup przekazał parafii patenę i kielich mszalny używany przez Jana Pawła II. Na czaszy kielicha wygrawerowany jest łaciński napis: „HIC EST ENIM CALIX SANGVINIS MEI”, a na stopce i patenie herb Jana Pawła II. W homilii Ksiądz Arcybiskup odniósł się do Eucharystii sprawowanej przez Ojca Świętego: „Tak bardzo czczony w waszej wspólnocie św. Jan Paweł II wszystko w swoim życiu zaczynał u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie, a sprawowanie Eucharystii było dla niego najważniejszym i świętym wydarzeniem dnia i centrum całego życia. Wiele razy powtarzał tę świętą powinność, trzymając w rękach ten kielich i patenę, które dzisiaj pozostawiam waszej wspólnocie jako znak i świadectwo wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie”. Wolą i pragnieniem Księdza Arcybiskupa jest: „aby ten kielich nie stał tylko jako eksponat muzealny czy kolejna relikwia. Niech on będzie stawiany na ołtarzu, aby razem ze św. Janem Pawłem II adorować tę wielką tajemnicę wiary, tajemnicę miłości aż do końca. Proszę, abyście nie podziwiali go tylko jako relikwię, ale aby nadal dokonywało się w nim przeistoczenie”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pozostawiając patenę i kielich, Metropolita Lwowski prosił wszystkich zebranych, aby ożywili swoją pobożność eucharystyczną oraz cześć do Najświętszego Sakramentu na wzór św. Jana Pawła II: „Proszę was, kochani bracia i siostry, abyście przy tej szczególnej relikwii wiary św. Jana Pawła II umacniali swoją wiarę i cześć dla Najświętszego Sakramentu i robili miejsce w swoim życiu dla Pana przychodzącego z nieba. Niech Eucharystia daje wam odwagę i siłę, tak jak dawała św. Janowi Pawłowi II. Dochowajcie wiary, mając za przykład Jana Pawła II, który przy ołtarzu, trzymając w swych dłoniach ten kielich, dochował wiary i osiągnął zbawienie”.

Po Mszy św. Ksiądz Arcybiskup umieścił kielich i patenę w nastawie ołtarzowej dedykowanej św. Janowi Pawłowi II. Następnie ks. wikariusz Marcin Lorenc odczytał prośby z Księgi Intencji, a Ksiądz Arcybiskup objął je modlitwą Litanii do św. Papieża Polaka.

Animację muzyczną Nowennie Miesięcy zapewnił Chór i Orkiestra Kameralna Nicolaus.

2016-12-21 09:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bezcenny dar

Niedziela lubelska 47/2021, str. V

[ TEMATY ]

relikwie

bł. kard. Stefan Wyszyński

Paweł Wysoki

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego zostały uroczyście wprowadzone do kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Staraniem Koła Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia, parafia na Węglinie otrzymała relikwie I stopnia. Bezcenny dar lubelskiej wspólnocie został przekazany przez kard. Kazimierza Nycza i Instytut Prymasa Wyszyńskiego.
CZYTAJ DALEJ

W Arabii Saudyjskiej spadł... śnieg. Oszronione kaktusy i wielbłądy

2025-12-23 12:06

[ TEMATY ]

Arabia Saudyjska

śnieg

oszronione kaktusy

wielbłądy

Adobe Stock/x.com/GlobeEyeNews

Wielbłądy oprószone śniegiem w Arabii Saudyjskiej

Wielbłądy oprószone śniegiem w Arabii Saudyjskiej

W Tabuk, górzystym regionie na północnym zachodzie Arabii Saudyjskiej, spadł śnieg - poinformował we wtorek dziennik „Gulf News”.

Śnieg rzadko pada w Arabii Saudyjskiej poza najwyższymi szczytami na północy kraju, m.in. Dżabal al-Lauz (Górą Migdałową), o wysokości dorównującej tatrzańskim Rysom. Tym razem opady wystąpiły też jednak w niżej położonych regionach.
CZYTAJ DALEJ

Kraków: Uroczyste rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki pod oknem papieskim

2025-12-23 18:36

[ TEMATY ]

Kraków

Boże Narodzenie

PAP/Łukasz Gągulski

Nowy metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś rozświetlił we wtorek wraz z grupą dzieci bożonarodzeniową choinkę ustawioną pod oknem papieskim. To świąteczny zwyczaj wprowadzony w 2007 r. do Krakowa przez kard. Stanisława Dziwisza, a następnie kontynuowany przez jego następców.

Uroczystemu zapaleniu lampek we wtorkowy wieczór przewodniczył nowy metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś. Na uroczystość przybyły dzieci z Krakowa i okolicznych miejscowości.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję