Reklama

Niedziela Łódzka

Zgierz

Wakacyjne wojaże

Niedziela łódzka 33/2015, str. 6

[ TEMATY ]

wakacje

Marianna Strugińska-Felczyńska

Szczęśliwi uczestnicy półkolonii

Szczęśliwi uczestnicy półkolonii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponad 60 dzieci uczestniczyło w półkoloniach zorganizowanych przez Oddział Akcji Katolickiej wraz z parafią Matki Boskiej Dobrej Rady. W trakcie wypoczynku najmłodsi mieli zapewnionych wiele atrakcji, którymi poszerzali swoją wiedzę na temat walorów przyrodniczych, kulturalnych i wypoczynkowych ziemi łódzkiej.

Odwiedzili m.in. Leśnictwo Miejskie i Łódzki Klub Jeździecki w Łagiewnikach, zapoznali się z pracą dziennikarza w redakcji „Dziennika Łódzkiego”, a także podziwiali niebo nad Łodzią w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi. Nasi koloniści wybrali się również do Białej Fabryki – Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Ziemi Łaskiej, schroniska młodzieżowego, a także oglądali samoloty wojskowe w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Wojskowej Straży Pożarnej w Łasku oraz oglądały helikoptery w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi. W trakcie wypoczynku był czas na rekreację fizyczną, m.in. zabawy sportowe w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu, wizyty w pływalni „Wodny Raj” czy basenach termalnych w Poddębicach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Organizatorzy mieli również na uwadze rozwój duchowy dzieci, dlatego też koloniści uczestniczyli w Mszy św. w ich intencji w sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach, gdzie również zwiedzali Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów. Spotkali się z franciszkanami, bonifratrami, gdzie mogli poznać ich codzienną pracę, usłyszeć o historii zgromadzenia, charyzmacie zakonu. W Zakonie Szpitalnym św. Jana Bożego nasi podopieczni poznawali zioła, procesy powstawania maści, kropli, mieszanek ziołowych. W trakcie półkolonii zwiedzili także bazylikę archikatedralną św. Stanisława Kostki w Łodzi, gdzie w sali multimedialnej oglądali film o historii Łodzi. Mali podróżnicy odwiedzili również kolegiatę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku. Z wizytą udali się również do kościoła ewangelicko-augsburskiego w Łodzi, gdzie wraz z ks. proboszczem Michałem Makulą podziwiali przepiękny kościół pw. św. Mateusza.

Wypoczynek dla dzieci nie byłby możliwy bez społecznej pracy i zaangażowania ks. Andrzeja Blewińskiego, Marianny Strugińskiej-Felczyńskiej, prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej oraz członków i sympatyków Akcji Katolickiej: Aliny Leszczak, Hanny Florczak, Hanny Wójciak, Felicji Kowalskiej, Agnieszki Gajek, Elżbiety Adamczyk, Katarzyny Grzegorzewskiej, Katarzyny Wieczorek. To zespół osób, które otaczały swoją opieką dzieci, przygotowywały kanapki dla małych podróżników i dbały o miłą i życzliwą atmosferę w trakcie półkolonii. Letni wypoczynek dla dzieci odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Zgierz.

Akcja Katolicka działająca przy parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu wraz z parafią już od 15 lat prowadzi świetlicę środowiskową, w tym organizację kolonii, półkolonii oraz innych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

2015-08-13 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas dzieciom – wakacyjnie

Niedziela łódzka 28/2015, str. 4

[ TEMATY ]

Caritas

wakacje

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Na pierwszym turnusie w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach wypoczywały niepełnosprawne dzieci. Był to turnus rehabilitacyjny „AmaDeum”. Opiekunami 44 dzieci byli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z grupą wolontariuszy.
CZYTAJ DALEJ

Jezus jest synem Izraela

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 1-13.

Wtorek, 10 lutego. Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
CZYTAJ DALEJ

Papież Leon XIV otrzyma zaproszenie do Azerbejdżanu

2026-02-10 15:32

[ TEMATY ]

Azerbejdżan

zaproszenie

Papież Leon XIV

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Leon XIV otrzyma oficjalne zaproszenie do Azerbejdżanu. Zapowiedź taka padła podczas wczorajszej wizyty delegacji zwierzchników religijnych tego kraju w Watykanie. Spotkali się tam z papieżem, a także m.in z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem i prefektem Dykasterii ds. Kościołów Wschodnich kard. Claudiem Gugerottim.

Ambasada Azerbejdżanu przy Stolicy Apostolskiej poinformowała po zakończeniu wizyty, że ukazała ona, iż dialog między Azerbejdżanem i Stolicą Apostolską jest „ożywiony i pogłębiony”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję