Reklama

Jestem w Kościele

Niedziela Ogólnopolska 32/2015, str. 54-55

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Magdalena Pijewska/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Europejskie Forum Młodych

To pięć wakacyjnych dni z młodymi ludźmi z całej Europy. Wszystko zaczęło się 26 lipca w Częstochowie. Oto kilka powodów, dla których warto było tu przyjechać:

– dobre duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.,

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– spotkanie ciekawych, radosnych ludzi z Polski i innych krajów świata,

– bogaty program duchowy, trochę rozrywki,

– wzajemne i wspólne ewangelizowanie – wyjście do miasta, do osób potrzebujących Boga,

– odkrywanie znaczenia hasła „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” zaproponowanego przez papieża Franciszka jako tegoroczny temat przygotowań do ŚDM 2016,

– szukanie odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wiary, codziennych problemów,

– nauka, jak czytać Pismo Święte, ale i jak żyć w relacji z innymi, jak podejmować odpowiedzialne decyzje.

Forma także zbliżała do formy ŚDM: część spotkań odbywała się w kościołach, część na ulicach, radosne wieczory i dużo czasu na ewangelizację.

Program przedpołudniowy przeznaczony dla uczestników Forum miał miejsce na terenie Duszpasterstwa Akademickiego, popołudnia i wieczory były wydarzeniami otwartymi, przeznaczonymi dla wszystkich chętnych.

Owoce – doświadczenia lat poprzednich:

– powroty do Kościoła,

– otwarcie się na przyjaźń z Panem Bogiem,

– początek drogi wiary w Chrystusa,

Reklama

– zdarzają się spektakularne nawrócenia, a bywają sytuacje, gdzie te spotkania pomogły w rozwiązywaniu konkretnych problemów, podejmowaniu decyzji, znajdowaniu odpowiedzi na pytania o swoją drogę.

Naszymi gośćmi byli m.in.:

bp Antoni Długosz

ks. Piotr Mazurkiewicz

ks. Marc Burtschell

ks. Janez Rus

ks. Krzysztof Irek

Wincenty Łaszewski

Maria Pieńkowska

Anna Golędzinowska

zespół „Full Power Spirit”

2015-08-05 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bezdomni czy bez miłości?

Było wiosenne przedpołudnie, natura budziła się do życia. Promienie słońca, lekki wiosenny wiatr, ulice, jedno z opolskich osiedli i ja na spacerze ze słuchawkami na uszach, z których płynął rap, to z niego czerpię radość bliskości z Bogiem.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba od dwudziestu lat w Polsce!

2026-02-23 19:01

Biuro Prasowe AK

– Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo dzisiaj Polska potrzebuje ludzi troszczących się o jej dobro i jej przyszłość, o zachowanie i umacnianie jej chrześcijańskich korzeni. Nasz kraj potrzebuje uczciwych i pracowitych ludzi, wrażliwych na los bliźniego, spieszących bezinteresownie z pomocą biednym i mniej uprzywilejowanym – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. dla Rycerzy Kolumba w katedrze na Wawelu, po zakończeniu której odbyła się ceremonia nadania Stopnia Patriotycznego kandydatom z całej Polski.

Na początku Mszy św. ks. Janusz Kosior, kierujący Radą Programową kapelanów Rycerzy Kolumba w Polsce, powitał kardynała i nawiązał do dwudziestu lat obecności organizacji w naszym kraju. Podkreślił, że rycerze chcą umacniać się „miłosierdziem, jednością, bractwem i patriotyzmem”, a także wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. – Chcemy modlić się w intencji Ojczyzny i bronić Ojczyzny, żeby prawo Boże było zawsze mocne w nas – mówił.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję