Reklama

Aspekty

Zaślubiny z Chrystusem

Na złożenie wieczystych ślubów wybrały Rokitno. 11 lipca w sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej sześć sióstr zostało w pełni włączonych do Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Eucharystii przewodniczył bp Paweł Socha

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na ręce matki generalnej Joanny Kwiatkowskiej śluby wieczyste czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Maria Iwona od Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, s. Maria Laura od Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, s. Maria Cecylia od Najświętszego Serca Pana Jezusa, s. Maria Beata od św. Józefa, s. Maria Benedetta od Jezusa Najwyższego Kapłana i Ofiary Pojednania oraz s. Maria Agata od Jezusa Miłosiernego. Cztery siostry pochodzą z Polski, jedna z Białorusi i jedna z Chorwacji.

Tuż przed rozpoczęciem Mszy św. profeski przyjęły błogosławieństwo od rodziców i wszystkich zgromadzonych w kościele sióstr. Następnie w uroczystej procesji zbliżyły się do ołtarza, na którym postawiły zapalone świece.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Dziś Matka Boża mówi swojemu Synowi o sześciu apostołkach Bożego Miłosierdzia. Dziękuję siostrom za wybór tego miejsca. Życzę także ciągłej miłości Pana – powiedział ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium rokitniańskiego.

Siostry kolejno podchodziły do przełożonej generalnej i czytały własnoręcznie napisaną formułę ślubów. Następnie kładły kartę ślubów na ołtarzu, gdzie ją podpisywały. Od tej chwili w pełni należą już do swojego zgromadzenia. Każda z nich nosi też na palcu obrączkę, symbol swoich zaślubin z Chrystusem.

– Przeżywamy teraz Rok Życia Konsekrowanego. Papież chciał, aby ten rok był poświęcony tajemnicy życia człowieka, który chce całkowicie oddać siebie Bogu, aby Bóg nim się posługiwał w służbie Ewangelii – mówił w homilii bp Paweł Socha. – Śluby zakonne to rzeczywistość, w której człowiek sobie uświadamia, że nie da się zrealizować tego, co ślubujemy, bez mocy Boga. To po prostu postawienie Pana Boga na pierwszym miejscu jako źródło prawdy, miłości i mocy zwycięskiej nad szatanem. Dlaczego dzisiaj tak mało jest powołań, zwłaszcza w krajach dobrobytu? Właśnie dlatego, że człowiek boi się przyrzekać coś na stałe.

Po Mszy św. siostry wyśpiewywały pieśni uwielbienia, klaskały w dłonie, a wreszcie z radością rzuciły się sobie w ramiona.

2015-07-16 10:38

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa konsekrowanych

W przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego, podczas którego w Kościele powszechnym przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, siostry zakonne spotkały się na modlitwie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

Towarzyszyli im przedstawiciele męskich zgromadzeń oraz konsekrowane dziewice i wdowy. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia była Msza św., której przewodniczył bp Roman Pindel.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Leon XIV rozwiązuje Papieską Komisję ds. Światowego Dnia Dziecka

Na mocy dokumentu noszącego datę 12 lutego Ojciec Święty postanowił rozwiązać Papieską Komisję ds. Światowego Dnia Dziecka - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Została ona ustanowiona przez papieża Franciszka 20 listopada 2024 roku.

Jak czytamy, Leon XIV rozwiązuje Papieską Komisję ds. Światowego Dnia Dziecka działającą w ramach Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, a jej statury tracą moc. Uchylone zostają również wszelkie akty i regulacje przyjęte dotychczas przez Komitet Papieski, które tracą moc prawną w prawie kanonicznym i cywilnym. Przewodniczący, wiceprzewodniczący i inni członkowie Komitetu Papieskiego natychmiast zaprzestają pełnienia swoich funkcji. Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia jest właściwa we wszystkich sprawach dotychczas przypisanych wyżej wymienionemu Komitetowi Papieskiemu. Jej prefekt zobowiązuje się do uregulowania zaległych rachunków Komitetu i przedłożenia Sekretariatowi ds. Gospodarki do zatwierdzenia końcowego bilansu likwidacyjnego oraz wszelkich decyzji dotyczących podziału pozostałych aktywów. Decyzja ta wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: w 2026 roku co najmniej 12 beatyfikacji

2026-02-14 14:32

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Agata Kowalska

W 2026 roku potwierdzono już pięć uroczystości beatyfikacyjnych, w tym jedną w Polsce, a siedem kolejnych jest rozważanych. Od początku nowego tysiąclecia w Kościele katolickim odbywało się średnio 11 ceremonii beatyfikacyjnych rocznie.

Należy zauważyć, iż średnia liczba błogosławionych różni się znacznie w poszczególnych latach, ponieważ podczas jednej uroczystości beatyfikacyjnej może zostać ogłoszonych od jednego do kilkuset nowych błogosławionych. Na przykład papież Benedykt XVI beatyfikował w 2007 r. 498 męczenników hiszpańskiej wojny domowej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję