Reklama

Odszedł ks. kan. Tomasz Bomba

Niedziela Ogólnopolska 6/2015, str. 7

Graziako

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W nocy z 30 na 31 stycznia br. zmarł ks. kan. Tomasz Bomba – proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie, dziekan dekanatu tyszowickiego, kapelan ludzi pracy diecezji zamojsko-lubaczowskiej i wieloletni redaktor odpowiedzialny zamojsko-lubaczowskiej edycji „Niedzieli”.

Ks. Tomasz Bomba urodził się 13 lutego 1957 r. W latach 1976-82 studiował na Wydziale Teologii KUL-u. 12 czerwca 1982 r. w katedrze lubelskiej został wyświęcony na kapłana. Był wikariuszem: w Wąwolnicy (1982-84), w trzech lubelskich parafiach: Świętej Rodziny (1984-85), św. Agnieszki (1985-87) i św. Pawła (1987-89), potem w Puławach – w parafii św. Brata Alberta (1989-91) i w Mełgwi (1991-93). W latach 1994-95 był administratorem parafii w Liśniku Dużym, a w Sandomierzu (w latach 1995-96) pracował jako archiwista. Kolejne lata ks. Tomasza to posługa wikariusza w Grabowcu (1996–2002) i w parafii katedralnej w Zamościu (2002-06). W tym czasie pełnił także funkcję wicedyrektora Katolickiego Radia Zamość. Do roku 2008 był kapelanem Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Zamościu, a w 2008 r. został proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie, skąd Bóg powołał go do Siebie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dla „Niedzieli” ks. Tomasz Bomba to przede wszystkim redaktor i dziennikarz, który przez wiele lat był oddanym przyjacielem naszego tygodnika. Organizował działania „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” jako redaktor odpowiedzialny (2006-13), wcześniej jako zastępca redaktora (2002-06).

Śp. Księdza Tomasza polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

2015-02-03 15:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

DORSZ: w woj. podlaskim ograniczenia w części przestrzeni powietrznej dla ruchu cywilnego

2026-01-29 07:46

Adobe Stock

W środę w godzinach nocnych odnotowano wlot do polskiej przestrzeni powietrznej obiektów z kierunku Białorusi. Najprawdopodobniej były to „obiekty o charakterze balonów” - poinformowało w czwartek DORSZ. Wprowadzono ograniczenia w części przestrzeni powietrznej nad woj. podlaskim dla ruchu cywilnego.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych podkreśliło, że tego rodzaju incydenty wpisują się w katalog działań o charakterze hybrydowym, z jakimi Polska ma do czynienia na kierunku wschodnim.
CZYTAJ DALEJ

Dolnośląskie/ Kuratorium przeprowadzi kontrolę w szkole, w której nauczyciel miał szarpać ucznia

2026-01-28 17:55

[ TEMATY ]

dolnośląskie

Adobe Stock

Dolnośląskie Kuratorium Oświaty przeprowadzi kontrolę w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie, w której nauczyciel techniki miał szarpać i wyzywać 12-letniego ucznia. Sprawa została zgłoszona również do prokuratury.

Rzeczniczka dolnośląskiego kuratorium Miłosława Bożek poinformował w środę PAP, że nie wyznaczono jeszcze terminu kontroli, a kuratorium zostało poinformowane o zdarzeniu przez dyrekcję szkoły.
CZYTAJ DALEJ

Australia: tragiczne żniwo eutanazji

2026-01-29 18:21

[ TEMATY ]

eutanazja

Australia

tragiczne żniwo

Adobe Stock

Australia odnotowuje bezprecedensowy skok liczby eutanazji. Od 2019 roku w ten sposób życie zakończyło ponad 7200 osób, z czego aż 3329 przypadków miało miejsce od połowy 2024 do połowy 2025 roku. Obecnie eutanazja stanowi od 1 do nawet 3 proc. wszystkich zgonów w kraju, a eksperci ostrzegają, że statystyki te będą rosły, gdy przepisy będą dalej liberalizowane.

Jak donosi „The Australian”, najwięcej przypadków odnotowano w Queensland, gdzie mimo krótkiego czasu obowiązywania przepisów (od stycznia 2023 r.), eutanazja doprowadziła do śmierci 2110 osób. W Nowej Południowej Walii, gdzie prawo to działa zaledwie od listopada 2023 roku, wspomagane samobójstwo stało się przyczyną zgonu 1426 osób. Najstarszy system w Wiktorii wykazuje 1683 zgony ogółem. Szybki wzrost w ostatnim roku tłumaczy się mniejszymi rygorami prawnymi w stanach, które najpóźniej przyjęły te regulacje.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję