Reklama

Do Aleksandry

Ku przestrodze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Szanowna Pani Aleksandro!

Piszę do Pani, bo jestem w rozterce. Nie umiem wyjaśnić pewnego problemu, który nie istniał dawniej. Wtedy – w czasach mojego uczęszczania na katechezę, aż do ukończenia studiów – wszystko w sprawie VI przykazania było jasne zarówno dla mnie, jak i dla wielu młodych ludzi. Bo gdy dyskutowaliśmy z duszpasterzem akademickim m.in. o tym, czy współżycie cielesne dwojga ludzi bez sakramentu małżeństwa jest moralne, czy też stanowi wypaczenie, to ksiądz nie wahał się z jednoznaczną odpowiedzią. Ale minęło wiele lat. Jestem już po sześćdziesiątce i też tak jak kiedyś dyskutuję ze studentami. Jakże inne jest jednak dzisiaj ich zdanie! Twierdzą, że pozamałżeńskie współżycie seksualne jest dla nich normą często praktykowaną, a matka i ojciec pozwalają im na to, akceptując pod wspólnym dachem partnera/partnerkę ich córki czy syna. Tak więc starsi współuczestniczą w grzechu młodych. Uważam, że rodzice w ten sposób niszczą przyszłość własnych dzieci. Tolerując teraz rozluźnienie obyczajów, już dziś tworzą nieszczęśliwe środowisko wychowawcze dla swoich przyszłych wnuków!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Może mój list przeczytają starsi, ogarnięci poczuciem winy. Proszę, zrozumcie swój błąd i postarajcie się naprawić krzywdę wyrządzaną dziecku, zarówno temu, które dziś jest już pełnoletnie, jak i temu, które za jakiś czas się narodzi.

Reklama

Rodzice, miejcie odwagę ukazywać waszym dzieciom wartość czystości przedmałżeńskiej! Bo tylko ta, Chrystusowa, może przynieść obfite korzyści teraz i potem.

Jolanta z Zielonej Góry



Właściwie to mogłabym ten list wydrukować bez komentarza – są to sprawy dla katolika oczywiste. Polecam w tym miejscu czasopismo „Miłujcie się!”…

Niestety, czasem trudno jest zwracać uwagę ludziom już dorosłym, że źle czynią. Z czasem zrozumieją swój błąd. Smutne tylko, że takie zrozumienie może być nieraz bardzo bolesne.

Aleksandra

2013-12-10 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł dr dr h.c. Krzysztof Czajkowski

2026-05-22 13:19

Archiwum

20 maja 2026 roku zmarł dr Krzysztof Czajkowski, wykładowca Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Żył 63 lata. Z Uczelnią był związany od 1 października 1990 roku (gdy występowała jeszcze pod nazwą Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie). Był pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologiczno-Historycznego, a następnie po zmianie nazwy Wydziału Humanistycznego (w 2019 roku).

Pełnił różnorodne funkcje, w tym m.in. był dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej. Przez lata był koordynatorem Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej, która funkcjonowała przy WSP, a następnie Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Ducha Świętego

[ TEMATY ]

nowenna

Duch Święty

Karol Porwich/Niedziela

Jak co roku w oczekiwaniu na to Święto Kościół katolicki będzie odprawiał nowennę do Ducha Świętego i tym samym trwał we wspólnej modlitwie, podobnie jak apostołowie, którzy modlili się jednomyślnie po wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając w Jerozolimie na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Świętego.

1. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu można zaśpiewać hymn: "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" lub sekwencję: "Przybądź, Duchu Święty" czy też inną pieśń do Ducha Świętego.
CZYTAJ DALEJ

Po zapewnieniach Leona XIV Kościół koptyjski wznowił dialog

2026-05-23 17:50

[ TEMATY ]

Leon XIV

Kościół koptyjski

wznowił dialog

Vatican Media

Patriarcha Tawadros II

Patriarcha Tawadros II

Koptyjski Kościół Ortodoksyjny postanowił wznowić dialog teologiczny z Kościołem katolickim. Decyzję podjął Święty Synod tego Kościoła w oparciu o zapewnienia, jakie otrzymał patriarcha Tawadros II od Papieża Leona XIV o nieudzielaniu błogosławieństwa parom tej samej płci. Dialog został zawieszony przez Kościół koptyjski w marcu 2024 r. po wydaniu przez Dykasterię Nauki Wiary deklaracji Fiducia supplicans.

O wznowieniu dialogu informuje oświadczenie Świętego Synodu Kościoła Koptyjskiego, w który zdano relację z jego dorocznych obrad:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję