Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Czas mocy i łaski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Któż jak Bóg, niech zabrzmi jak najpiękniej.
Któż jak Bóg niech zabrzmi jak najdalej

Słowa pieśni skierowanej do św. Michała Archanioła od kilku tygodni przygotowywały parafię pw. św. Jerzego w Biłgoraju na peregrynację figury Wodza Zastępów Niebieskich z groty objawień na Gargano we Włoszech. Nasza wspólnota dołączyła do licznej grupy polskich parafii, które już przeżyły „czas mocy i łaski”.

We wtorek, 22 października br. ok. godz. 18.00 powitaliśmy figurę przedstawiającą głównego patrona Kościoła katolickiego, którą ukoronował proboszcz ks. kan. Stanisław Michał Budzyński. Następnie przedstawiciele poszczególnych ruchów i wspólnot działających przy „kościółku”, bo tak potocznie jest nazywana nasza świątynia, skierowali słowa wdzięczności Bogu za ten niezwykły i błogosławiony dar peregrynacji. Po uroczystej Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Proboszcz, a słowo Boże wygłosił ks. Jan Seremak CSMA, modliliśmy się przy figurze św. Michała na różańcu, a następnie Ksiądz Jan wprowadził nas w Apel Jasnogórski, ukazując rolę Maryi w walce z szatanem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Środa 23 października przyniosła wiele podniosłych wydarzeń, a ich ukoronowaniem była wieczorna Msza św. z modlitwą o uwolnienie ze zniewoleń i nałogów, za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, na którą przybyły rzesze wiernych z Biłgoraja i okolic. Bardzo ciekawą konferencję na temat zagrożeń duchowych wygłosiła s. Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek, którą wspomagała s. Fides. O 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i rozpoczęliśmy procesję, jakiej nasza wspólnota jeszcze nie widziała. Z figurą patrona, którą nieśli kapłani, katechetki, członkowie grup i wspólnot z naszej parafii, obeszliśmy teren całej naszej parafii, zawierzając ją i wszystkich jej mieszkańców opiece św. Michała Archanioła. Procesja zakończyła się ok. 23.00. Najbardziej wytrwali uczestniczyli z Księdzem Proboszczem we Mszy św. o 24.00.

24 października, to dzień pożegnania ze św. Michałem Archaniołem. Ale zanim opuścił on teren naszego miasta zostały odprawione kolejne podniosłe nabożeństwa, m.in. w intencji rodzin naszej parafii. Na dwie godziny święty z Gargano nawiedził parafię pw. św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy. Zwieńczeniem peregrynacji była uroczysta Msza św. o 18.00, po której odprowadziliśmy figurę, aby kolejne wspólnoty parafialne mogły przeżyć spotkanie ze św. Michałem Archaniołem.

Chociaż ten krótki artykuł jest pisany „na świeżo” po nawiedzeniu nas przez św. Michała, to już teraz można z całą pewnością stwierdzić, że był, a może lepiej napisać, jest to „czas mocy i łaski”, gdyż przez te święte dni bardzo mocno zapraszaliśmy św. Michała do różnych sfer naszego życia i wiemy, że on z nami pozostanie, chociaż figura powędruje w inne miejsce. Najlepszym dowodem tego, że obecność wśród nas tak potężnego orędownika przynosi owoce, jest fakt, że ok. 400 osób przyjęło szkaplerz św. Michała i tym samym zamanifestowało swoją wiarę. Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały czas mocy i łaski.

2013-11-07 12:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: Ewangelii nie można zatrzymać dla siebie

– Ewangelii nie można zatrzymać dla siebie – powiedział abp Wacław Depo. 3 kwietnia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. na zakończenie pierwszej tury rekolekcji kapłańskich przed peregrynacją wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji częstochowskiej.

Na zakończenie Liturgii hierarcha udzielił błogosławieństwa kapłanom, którzy będą głosić misje lub rekolekcje w parafiach archidiecezji przed peregrynacją.
CZYTAJ DALEJ

W Toruniu odnaleziono... średniowieczny kościół!

2026-08-02 21:09

[ TEMATY ]

Toruń

Adobe Stock

Toruń

Toruń

Toruńscy archeolodzy dokonali przełomowego odkrycia. Po latach przypuszczeń mogą już z pełnym przekonaniem potwierdzić, że odnaleźli relikty średniowiecznego kościoła Ducha Świętego. Prace prowadzone w pobliżu Bulwaru Filadelfijskiego wciąż trwają - informuje TVP Bydgoszcz.

Toruńscy archeolodzy trafnie wytypowali miejsce, w którym znajdują się pozostałości jednej z najstarszych świątyń miasta.
CZYTAJ DALEJ

Tysiące młodych w Asyżu. Papież odpowie na ich pytania

2026-08-03 16:59

[ TEMATY ]

Asyż

Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV przybędzie 6 sierpnia do Asyżu, by spotkać się z tysiącami młodych. Odpowie na ich pytania i będzie przewodniczył Mszy w święto Przemienienia Pańskiego. Papieska wizyta zakończy czterodniowe „GO! Franciscan Youth Meeting”, w którym bierze udział ponad 2 tysiące osób w wieku od 18 do 33 lat.

Wizyta rozpocznie się od osobistej modlitwy Leona XIV w Porcjunkuli – kaplicy odbudowanej przez św. Franciszka, w której założył Zakon Braci Mniejszych i zakończył życie. Następnie na placu przed bazyliką Matki Bożej Anielskiej Papież wysłucha trojga młodych z różnych części Europy, a później będzie przewodniczył Eucharystii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję