Reklama

Chcę być lepszym tatą!

Niedziela bielsko-żywiecka 49/2009

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tato, gdzie jesteś? Takiego pytania nikt nie zadaje wprost, ale obserwacja codziennego życia pokazuje, że wielu mężczyzn z różnych przyczyn zrezygnowało z pielęgnowania daru, jakim jest ojcostwo. Tempo życia, wyzwania codziennego dnia, brak czasu dla siebie i bliskich, a przede wszystkim brak motywacji, żeby stawać się coraz lepszym tatą, sprawia, że wielu mężczyzn żyje z poczuciem winy i świadomością, że zaniedbują ważny obszar swojego życia.
Historia życia niejednego mężczyzny naznaczona jest trudnymi relacjami ze swoimi ojcami, często nieobecnymi fizycznie, nierzadko obecnymi tylko ciałem w swoich domach. Coraz częściej nagłaśniane patologie w rodzinach, szkołach zmuszają do zastanowienia się, czy mamy - jako ojcowie - być bierni? Czy możemy mieć większy wpływ na życie swoich dzieci, a w przyszłości na ich rodziny? Odbiorcami zmieniających się i niepokojących standardów społecznych są nasze dzieci, które albo zaczną nas naśladować i liczyć się z naszym zdaniem, albo znajdą wzorce i autorytety poza rodziną.
Musimy zacząć od siebie. Tata, to naprawdę może brzmieć dumnie, bo tatą jest się do końca życia, a prawdy przekazane dzieciom trwają znacznie dłużej. Czy mamy chęć i odwagę, żeby przerwać ten pęd do obniżania autorytetu ojca w domu jako głowy rodziny? Czy chcemy, aby nasze dzieci czerpały wzorce ze źródeł, których nie znamy lub nie akceptujemy? Bóg ustanowił mężczyznę głową rodziny i unikanie tej odpowiedzialności to kapitulacja całej rodziny w przezwyciężaniu trudności życia i w budowaniu odpowiednich relacji w rodzinie.
Chcemy, aby nasza parafia w Wapienicy stała się miejscem, gdzie ojcowie będą mogli poświęcać więcej czasu na umacnianie swojego powołania w oparciu o prawdy Ewangelii i wzajemnie sobie w tym pomagać. Chcemy zachęcić wszystkich chętnych ojców do modlitwy o comiesięczne spotkania dla ojców mieszkających w naszej parafii i uczestnictwo w inicjatywie pod nazwą Klub Taty (prowadzony przez osoby świeckie i księży z naszej parafii). Przez to chcemy wspierać nasze rodziny: lepiej się poznawać, pomagać sobie jak potrafimy, modlić się za siebie i uczyć się odpowiedzialności.
Nie ma tutaj znaczenia wiek, ilość dzieci, sytuacja rodzinna czy pozycja społeczna. Jak mówi stare powiedzenie: „Ojcem stajesz się w jednej chwili, tatą jesteś do końca życia”.
Pragniemy zaprosić ojców mieszkających w naszej parafii do włączenia się w tę nową inicjatywę, której celem jest odnowienie, odświeżenie i umocnienie swojego powołania. Zapraszamy do śledzenia ogłoszeń parafialnych i strony internetowej www.klubtaty.pl
W czasie naszych spotkań będzie czas na modlitwę i rozmowy. Jesteśmy otwarci na inne propozycje i formy spotkań ze strony uczestników.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarła aktorka i piosenkarka Joanna Rawik

2026-08-15 18:00

[ TEMATY ]

piosenkarka

zmarła aktorka

Joanna Rawik

PAP

Joanna Rawik

Joanna Rawik

Zmarła aktorka i piosenkarka Joanna Rawik, znana z wykonań piosenek, takich jak „Po co nam to było”, „Romantyczność” oraz „Nie chodź tą ulicą”. Była znana również jako niezrównana interpretatorka piosenek Edith Piaf. O śmierci artystki poinformowała PAP rodzina.

Joanna Rawik urodziła się w 1934 roku w Czerniowcach. Debiutowała w latach 50. w kabarecie Kaczka, gdzie wykonywała francuskie utwory. Była związana także z krakowskim klubem Pod Jaszczurami i kabaretem Kundel.
CZYTAJ DALEJ

Biskupi rzeszowscy zapewniają o modlitwie za zmarłych i poszkodowanych w wypadku na Węgrzech

2026-08-16 15:45

[ TEMATY ]

Rzeszów

biskupi

bp Jan Wątroba

bp Krzysztof Chudzio

PAP

W wypadku polskiego autokaru na Węgrzech zginęło 12 osób

W wypadku polskiego autokaru na Węgrzech zginęło 12 osób

Biskupi z Rzeszowa - bp Jan Wątroba i bp Krzysztof Chudzio opublikowali komunikat, w którym zapewnili o modlitwie za zmarłych i poszkodowanych w wypadku autokaru z pielgrzymami na Węgrzech.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o wypadku polskiego autokaru na Węgrzech, w którym znajdowali się między innymi pielgrzymi z diecezji rzeszowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Ostatni raz w Polsce. Testament miłosierdzia Jana Pawła II

2026-08-16 13:13

[ TEMATY ]

Polska

miłosierdzie

św. Jan Paweł II

testament

ostatni raz

Wydawnictwo Biały Kruk

Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie – z tym przesłaniem 16 sierpnia 2002 roku Jan Paweł II przybył po raz ostatni do Polski. Podczas czterech dni pozostawił słowa, które z perspektywy czasu brzmią jak testament: o miłosierdziu, pokoju i nadziei. W Łagiewnikach zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu, a w Kalwarii Zebrzydowskiej prosił rodaków o modlitwę „za życia mojego i po śmierci”.

16 sierpnia 2002 roku samolot z Janem Pawłem II wylądował na lotnisku Kraków-Balice. Rozpoczynała się dziewiąta i – jak się później okazało – ostatnia podróż apostolska Papieża Polaka do Ojczyzny. Jej hasło brzmiało: „Bóg bogaty w miłosierdzie”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję